Фахівці медичної академії розповіли про захисні маски та їх види

размещено в: Без рубрики | 0

Які є види захисних масок, як  їх правильно використовувати та наскільки вони можуть убезпечити від вірусного збудника розповіли фахівці Черкаської медичної академії.

Зі слів проректора з практичної роботи Черкаської медичної академії Ольги Федосєєвої, захисні маски діляться на побутові і медичні. Крім них є ще респіратори. Усі вони ефективні у плані захисту від вірусних та інфекційних уражень. Але завжди потрібно пам’ятати, що кожен індивідуальний засіб захисту має свій термін експлуатації.

-Маску не рекомендовано носити більше трьох годин, оскільки вона стає місцем скупчення вірусів, бактерій та пилу, — наголошує фахівець. — Якщо ми говоримо про саморобну маску, то вона має бути виготовлена з 3-4 шарів марлі або тканини з достатньою пропускною функцією. Тоді це буде ефективно.

Щодо традиційної аптечної маски, то у ній є кольорова сторона, яка є зовнішньою і саме нею потрібно одягати наверх, а жорстке ребро з фіксатором має щільно прилягати до носа. Маска повинна закривати підборіддя. Великою помилкою є, коли носій маски торкається її поверхні, адже при контакті інфекція потрапляє на руки, а звідти в організм через слизову оболонку рота або очей. У випадку, якщо маска з якихось причин стала вологою, її потрібно замінити, оскільки вона втратила свої захисні функції.

Проректор з науково-методичної роботи Черкаської медичної академії Олександра Шевченко, яка за фахом є лікарем-інфекціоністом, спростувала інформацію про те, що здоровим людям маску носити не обов’язково. Адже людина попри відмінне самопочуття може бути носієм коронавірусу, окрім того, вона не може бути впевнена у здоров’ї та відповідальності оточуючих. До того ж, постанова Уряду зобов’язує носити маску в громадських місцях.

-Не потрібно забувати про правильне використання рукавичок, які також є засобом захисту. Рукавичками, як і руками, не можна торкатися обличчя, очей. Їх потрібно періодично обробляти дезінфектантом, особливо тоді, коли людина торкалася поверхонь, на які міг потрапити збудник, як от після походу до супермаркету, натискання кнопок ліфта, — наголошує Олександра Теодорівна. — Рукавички можна використовувати неодноразово, якщо їх поверхня залишається непошкодженою.

Практичні поради

  • Саморобна маска повинна бути виготовлена з 3-4 шарів тканини.
  • Маску потрібно носити не більше 3-х годин. Далі вона перестає виконувати захисну функцію.
  • Одноразову маску не рекомендовано одягати повторно.
  • Багаторазову маску обов’язково потрібно обробляти прати господарським милом та прасувати. Після цього вона стає придатною до повторного використання.
  • Не можна торкатись руками до зовнішньої поверхні маски. Маску потрібно знімати за вушні петлі.