Щороку в останню неділю квітня в Україні, як і у всьому Європейському регіоні ВООЗ відзначається Європейський тиждень імунізації (EIW). Метою цього широкомасштабного заходу є підвищення серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя. Цього року Європейський тиждень імунізації співпадає з 50-ю річницею впровадження Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) «Розширеної програми імунізації» (EPI), мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині у світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус.
В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Ці вакцини безоплатні, адже їх закуповують державним коштом.
Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. Крім цього є ще ряд вакцин, які є рекомендованими для щеплення (проти грипу, менінгококу, пневмококу, вітряної віспи та багатьох інших інфекцій)
Завдяки імунізації щороку вдається зберегти від 2 до 3 мільйонів життів, в світі більше не фіксуються випадки натуральної віспи – цю небезпечну хворобу, внаслідок якої помирало 3 з 10 захворілих, було повністю викорінено. Завдяки масовим кампаніям з вакцинації світ наблизився до викорінення поліомієліту – Було еліміновано правець матерів та новонароджених в 6-ти регіонах ВООЗ. Деякі вакцини попереджують онкологічні захворювання, а саме вакцина проти гепатиту В, що профілактує розвиток раку печінки, спричиненого ускладненням гепатиту В, та вакцина проти вірусу папіломи людини, що профілактує розвиток 6 видів раку, викликаних вірусом папіломи людини.
Викладачі циклової комісії педіатрії та акушерства і гінекології разом зі здобувачами освіти в цей тиждень також приєдналися до поширення знань про щеплення серед населення. Було проведено засідання гуртка «Імунопрофілактика», присвячене питанням імунізації. Також гуртківці підготували пам’ятку для батьків по щепленнях, які запобігають інфікуванню на менінгокок та розповсюдили її серед батьків дітей, які звернулися за допомогою в дитячу обласну та міську лікарні.
Хочемо наголосити, що альтернативи вакцинації немає. Захистить себе та своїх близьких, зробіть необхідні щеплення при першій можливості!