(розроблено відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19)
- Адміністрація академії наполегливо рекомендує працівникам, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), залишатися вдома і не приходити на роботу (в режимі чергування), доки у них не мине лихоманка (>37.7°C та вище) та будуть відсутні будь-які інші симптоми ГРЗ (наприклад, кашель, задишка) щонайменше протягом 24 годин за умови незастосування засобів симптоматичної терапії (наприклад, засоби від кашлю, жарознижуючі).
- Академія забезпечує гнучку політику надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім`ї. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею 84 Кодексу законів про працю України та статтею 26 Закону України «Про відпустки».
- За можливості працівники переведені на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID19)» роботодавець може доручити працівникові виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику за його згодою відпустку. В першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями (захворювання серця, легень, цукровий діабет), що піддаються більшому ризику розвитку серйозних ускладнень, спричинених COVID-19.
- Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому та повідомити сімейного лікаря, а при розвитку невідкладних станів (задишка, стійкий біль у грудній клітці) – звернутися за екстреною медичною допомогою за номером 103.
- Під час транспортування хворий працівник має перебувати у захисній масці. Необхідно уникати громадського транспорту при переміщенні додому на самоізоляцію. Транспортувати особу можна на приватному транспортному засобі, при цьому рекомендується відкрити вікна. Особа, яка перевозить хворого, повинна використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри, рукавички).
- В академії на видному місці у всіх корпусах розміщено плакати, які заохочують співробітників залишатися вдома, якщо вони мають ознаки захворювання, дотримуватись респіраторної гігієни й етикету кашлю та чхання, та дотримуватися правил гігієни.
- Забезпечено наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук, що містять не менше 60 % спирту.
- Забезпечено протирання поверхонь, до яких часто торкаються (робочі столи та дверні ручки).
Працівників поінформовано:
- У разі виявлення COVID-19 у викладача, студента, співробітника чи члена його сім’ї він зобов’язаний повідомити про це керівника свого структурного підрозділу (куратора, завідувача відділення, декана факультету) з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.
- Якщо викладач, студент, співробітник контактував з особами, у яких було виявлено COVID-19, він повинен повідомити керівника свого структурного підрозділу (куратора, завідувача відділення, декана факультету), залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.