Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Девіз цього року: «Крок назустріч грудному вигодовуванню. Навчайся та підтримуй».

Починаючи з 1-го серпня, в усьому світі проводиться щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування». В цей день, у 1990 році, було прийнято Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить акція під егідою Всесвітнього Альянсу за Грудне Вигодовування (WABA), який об’єднує організації та приватних осіб, що вірять у материнські права на годування дитини грудьми та право дитини-харчуватися материнським молоком.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для відновлення втраченої традиції – годувати діток грудьми.

ВООЗ рекомендує, протягом перших шести місяців життя, виключно грудне вигодовування, яке повинно розпочатися вже на першій годині після народження дитини та бути в неї «на вимогу». Пляшок або пустушок – слід уникати.

Грудне молоко – це ідеальне харчування для новонароджених та немовлят, воно дає дитині усі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку. Грудне молоко містить необхідні антитіла, які допомагають захистити від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія, що є основною причиною дитячої смертності у всьому світі.

Регулярний фізичний контакт матері зі своєю дитиною, під час годовування грудьми, в перший рік життя – забезпечує захист та надає тепло дитині, сприяє її емоційному розвитку й соціалізації.

Грудне вигодовування корисне також і для організму матері. Воно є природним методом контролю над народжуваністю (запобігає в 98% випадків небажаній вагітності в перші шість місяців після народження дитини), а також понижує ризик розвитку раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії.

Протягом цього тижня різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування, проводять різноманітні заходи, щоб привернути увагу громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок та матерів-годувальниць й для персоналу лікувальних закладів.