Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. В 2016 році цей день припадає на 8 жовтня. Організатором Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх родин, які зіткнулися із проблемою невиліковного захворювання та обмеженого прогнозу життя (ВООЗ, 2002).
Хоспісна допомога – це різновид паліативної допомоги тяжкохворим у термінальній стадії захворювання.
Паліативна та хоспісна допомога включає в себе медичну, соціальну, психологічну та духовну складові.
Паліативна допомога сьогодні – це галузь людської діяльності, де реалізуються командні методи роботи на основі мультидисциплінарних підходів:
• полегшення болю та інших симптомів невиліковної хвороби;
• надання психологічної підтримки, яка допомагає максимально гідно жити;
• покращення якості життя.
Із 03 по 15 жовтня 2016 року у Черкаському медичному коледжі були проведені заходи, приурочені Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги з метою сприяння інформованості студентів та викладачів із питань паліативної та хоспісної допомоги, підвищення розуміння медичних, соціальних, психологічних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; формування позитивного ставлення до розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні як однієї з найбільш актуальних та значущих медико-соціальних проблем нашого суспільства.
03 жовтня 2016 року у коледжі виступала лекторська група. Студенти, викладачі та співробітники були ознайомлені з головними завданнями паліативної допомоги, хоспісним рухом в Україні та світі, участю медичних та фармацевтичних фахівців у реалізації одного з принципів паліативної допомоги: «Якщо пацієнта не можна вилікувати, слід зробити все можливе, щоб допомогти та забезпечити гідну якість життя йому і його близьким, полегшити біль і страждання…».
До Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги випущена стінна газета «World Hospice & Palliative Care Day», де розглядаються актуальні питання щодо доступності до знеболювальних препаратів для різних верств населення, участі медичних фахівців і громадськості у забезпеченні належної паліативної допомоги всім, хто її потребує.
6 жовтня 2016 року викладачі та студенти Черкаського медичного коледжу взяли участь у презентації соціально-мистецького проекту – напільної гри «Допоможи друзям», яка відбулася у Черкаському обласному художньому музеї за участю представників Черкаського обласного онкологічного диспансеру, викладачів та учнів дитячих художніх шкіл, арт-студії «Глорія», благодійного фонду «Лицем до лиця», ГО Українська творча спілка «Три крапки», ЗМІ та ін. Казкових героїв для гри намалювали діти, які перебували на лікуванні в Черкаському обласному центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру, а правила гри та саму казку розробила ініціативна група ГО Українська творча спілка «Три крапки».
Директор коледжу І. Я. Губенко була нагороджена Почесною грамотою за активну громадську позицію та допомогу в організації соціально-мистецького проекту «Допоможи друзям» до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги.
10 жовтня 2016 року в коледжі була організована виставка студентських художніх робіт до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги, де молоде покоління майбутніх медичних і фармацевтичних фахівців щиро висловлює своє ставлення до проблем приречених на невиліковну недугу людей. Хвилює їх небайдужість, милосердя та прагнення допомогти людині гідно провести останні дні свого земного буття…
12 жовтня 2016 року студенти випускних груп фельдшерського відділення відвідали лекцію про паліативну допомогу в Україні за участю Голови правління ГО «Української ліги розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василя Князевича, яка відбулася на базі Черкаської обласної лікарні.
Світовий досвід свідчить, що саме паліативна та хоспісна допомога, застосовуючи комплексний мультидисциплінарний підхід, адекватно реагує на потреби паліативних хворих та їх рідних, сприяє покращенню якості життя, що має велике соціально-економічне та гуманітарне значення цього інноваційного напрямку охорони здоров’я та соціального захисту населення.
У паліативній медицині найважливіше не тривалість, а якість життя пацієнта…