ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

розміщено в: Без рубрики | 0

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями».

На меті цього дня є підвищення обізнаності людства про рак, як про одне з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації.

В наш час Україна відрізняється високим рівнем захворюваності на рак. Онкологічні захворювання посідають друге місце в структурі смертності населення та разом з серцево-судинними захворюваннями визначають рівень здоров’я нації.

Актуальність проблеми визначається складністю своєчасної діагностики, адже часто пацієнти пізно звертаються до лікарів. На обліку в онкологічних установах України перебуває понад мільйон пацієнтів.

Привернувши увагу до профілактики, раннього виявлення та вчасного лікування раку, можна досягти гарних результатів, а в багатьох випадках і повного одужання.

Існують різні символи, які допомагають привернути увагу до боротьби проти різних форм раку. Наприклад, рожева стрічка асоціюється з раком молочної залози, помаранчева – з онкологічними захворюваннями у дітей, жовта – з саркомою, блакитна – з раком яєчника.

На даний час відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна б запобігти, якщо орієнтуватись на здоровий спосіб життя. Боротьба з палінням, профілактика паління серед дітей та молоді, фізична активність, збалансована та здорова їжа, своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають онкологічні  захворювання печінки та шийки матки, відмова від тривалого перебування на сонці й в солярії, своєчасна діагностика та увага до власного здоров’я – це все є найважливішими складовими здорового способу життя.

У Всесвітній день боротьби проти раку медики закликають громадян уважно ставитись до свого здоров’я, своєчасно звертатися до лікарів для діагностування та  виявлення хвороби на ранніх стадіях.

Бережіть своє здоров’я – це найцінніший дар життя!