Відкрите засідання гуртка “Здоров’я”

розміщено в: Без рубрики | 0

30 квітня відбулось відкрите засідання гуртка «Здоров’я» циклової комісії терапевтичних та медсестринських дисциплін на тему: «Ендокринологічні наслідки тривалого стресу» під керівництвом Сергія Клименка та Галини Мірошник.

Умови війни, постійний страх і тривожність, розлука з родиною та близькими, а також нестабільність умов життя викликали значний психологічний стрес у населення України. На сьогодні 71% населення країни живе у стресі. Тривалий стрес має негативний вплив на різні органи та системи організму, включаючи ендокринну систему, яка впливає на вироблення гормонів, що регулюють різні процеси в організмі, такі як метаболізм, ріст, репродуктивну функцію та стресову відповідь.

Мета гурткової роботи: з’ясувати вплив та наслідки стресу на ендокринну систему пацієнтів; дослідити перебіг тривожних розладів та депресії; визначити ІМТ пацієнтів; надати рекомендації пацієнтам щодо профілактики депресивних станів та розвитку метаболічних порушень.

Члени гуртка студентки медсестринського відділення Катерина Міщенко та Олександра Расевич висвітлили питання «Метаболічний синдром на фоні стресу». Вікторія Василенко та Анна Горобець студентки фельдшерського відділення розкрили питання «Ендокринологічні наслідки тривалого стресу». Студентка акушерського відділення Галина Шевченко доповіла на тему «Стрес і цукровий діабет». Результати досліджень представила студентка фельдшерського відділення Аліна Білик. Гуртківці підготували інформативні буклети для пацієнтів «Харчування та фізичні навантаження при ожиріння за ІМТ», «Як подолати депресію».

Засідання відвідали проректор з науково-методичної роботи – Шевченко Олександра Теодорівна та члени циклової комісії.