ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ З ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ

розміщено в: Оголошення, Події | 0

12 вересня 2023 р. о 15.00 для здобувачів освіти ОП «Лікар», зокрема груп ЛС32, ЛС33 та ЛС34 та викладачів Черкаської медичної академії відкриту онлайн-лекцію з патологічної фізіології на тему «Запалення» прочитав викладач кафедри фундаментальних дисциплін, кандидат медичних наук, доцент Олександр Євгенович Худяков.

Відкрита лекція мала на меті визначити роль запалення як типового патологічного процесу у системі захисних механізмів організму; дати етіологічне та патогенетичне обґрунтування класифікації запалення; описати етапи та компоненти запалення; дати характеристику різним групам медіаторів; підкреслити значення запалення як типового патологічного процесу та захисного механізму.

Олександр Худяков наголосив, що тема «Запалення» є актуальною, оскільки вчення про запалення є кардинальним питанням патологічної фізіології, запальний процес є провідною патогенетичною ланкою багатьох захворювань, а його локалізація нерідко визначає специфіку та нозологічну форму захворювання. А оскільки близько 90% усіх хвороб супроводжується явищами запалення, тому знання основних закономірностей його виникнення, розвитку і перебігу має велике значення.

Присутні на відкритій онлайн-лекції високо оцінили фаховий рівень лектора та проведеного ним заняття – актуальність, сучасність і доступність змісту лекції, уміння зацікавити здобувачів освіти та активізувати їх роботу; високий науковий рівень володіння матеріалом, різноманітність методів його представлення.