У когорті медиків прибуде: медична академія готується випускати студентів

розміщено в: Без рубрики | 0

       195 фахівців спеціальності «Медсестринство» випустить черкаська медична академія цьогоріч. Про це під час ефіру, присвяченого Міжнародному дню медсестринства, повідомила проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти академії Любов Володимирівна Білик.

Спеціальність «Медсестринство»  щороку набирає популярності серед вступників. Це підтверджує кількість бажаючих навчатись за даним фахом, що від початку створення освітнього закладу постійно зростає. Важливим чинником піднесення фаху медсестринства став процес реформування в Україні сестринської справи, що позначилось і на процесі освіти. Зокрема  було запроваджено ступеневу систему освіти – фаховий молодший бакалавр (молодший спеціаліст), бакалавр, магістр. Це дає можливість  фахівцям з таким рівнем підготовки виконувати не тільки медсестринські обов’язки, а й займати посади менеджерів лікувальних закладів, проводити науково-дослідницьку роботу, здійснювати педагогічну діяльність у вишах, де проводиться підготовка медичних сестер.  Черкаська медична академія одна з перших долучилась до нових стандартів освіти медсестринського фаху, зокрема  викладачі академії стали розробниками Галузевих стандартів освіти зі  спеціальностей «Сестринська справа» та «Медсестринство».

Ще одним фактором, що популяризував фах медичної сестри, стало періодичне розширення спеціальності різними кваліфікаціями. На сьогодні,  крім базової кваліфікації медичної сестри, включені й інші кваліфікації, зокрема акушера та фельдшера.

-Якщо говорити про спеціальність «Медсестринство» з кількома освітнім програмами, то співвідношення між дівчатами та юнаками складає 50\50. Це теж свідчить про популярність спеціальності, – зазначає Любов Володимирівна.

За словами проректорки, з 2017 року освітній заклад почав навчання студентів-магістрів за спеціальністю «Медсестринство». Таких академія вже випустила 36 осіб. Усі вони вже є затребуваними спеціалістами  та працюють у лікувальних закладах області. Крім них, цього навчального року дипломи бакалаврів медсестринства отримає 71 випускник, а диплом молодшого спеціаліста  113 випускників.