У академії провели День циклової комісії клінічних дисциплін №2

розміщено в: Без рубрики | 0

16 грудня в академії  було проведено день циклової комісії клінічних дисциплін №2. Викладачі педіатричних та акушерсько-гінекологічних дисциплін працюють над проблемою формування професійних компетентностей майбутнього медичного працівника в процесі вивчення клінічних дисциплін. Одним із пріоритетних напрямів освітньої політики є вивчення проблеми удосконалення системи організації професійної освіти завдяки впровадженню компетентнісного підходу. Орієнтація змісту підготовки майбутніх фахівців на потреби ринку праці та сучасні економічні виклики, удосконалення процесу формування їхньої професійної компетентності є актуальним завданням для модернізації й розвитку освіти, забезпечення її випереджувального характеру та спрямованості на зростання економічного потенціалу держави.

Викладачі циклової комісії працюють над впровадженням формування професійних компетентностей на всіх ланках навчального процесу: від підготовки навчально- методичної документації до проведення як аудиторних, так і позааудиторних заходів.

В рамках проведення дня циклової комісії клінічних дисциплін №2 викладачами  Прокопенко Т.Б., Налісною Т.М. було проведене відкрите засідання гуртка « Імунопрофілактика» на тему : «Імунопрофілактика COVID-19» за участю лікаря – імунолога вищої категорії Назаренко Л.І. Все про коронавірус: симптоми, профілактику інфікування та поширення, відповіді на основні запитання про COVID-19, імунопрофілактику обговорювали на засіданні гуртка. Гуртківці Тищенко Дар’я  підготувала презентацію на тему: « Актуальні питання COVID-19» ,  Тихолаз Дарина підготувала презентацію на тему: « Імунопрофілактика COVID-19». Виступ  лікаря – імунолога вищої категорії Назаренко Л.І. містив актуальні дані про COVID-19, вона давала відповіді на питання про особливості вакцинації проти  даної хвороби та особливості вакцинації в умовах пандемії.

Традиційним,  довгостроковим напрямком роботи викладачів акушерства та гінекології є формування здорового способу життя студентської аудиторії  з метою збереження репродуктивного здоров’я. Враховуючи світові тенденції до зниження віку початку статевого життя та підвищення рівня захворюваності на ІПСШ, а також проблеми репродуктивних втрат,  актуальним є інформування молодих людей з питань статевого виховання та планування сім’ї. Саме підлітковій  контрацепції присвячений відеолекторій  викладачів Наказного О.В. , Курненкової О.Я. «Контрацепція- це важливо!» за участю студенток групи 3ак(11) Валах Оксани, Орещенко Вікторії та Чепурної Дарини.

Викладачами Лихачовою М.В., Кравцовим В.В. була підготовлена  стінгазета на тему: « 19 грудня – День святого Миколая». З цим днем пов’язана багаторічна традиція проводити цикловою комісією акції зі збору подарунків  студентами та колективом академії для привітання хворих дітей , що знаходяться  на стаціонарному лікуванні. Така акція є однією з цеглинок формування професійної компетентності наших випускників, головною рисою характеру яких повинно бути милосердя. Діти та їх батьки вдячні ректору Черкаської медичної академії, студентам, всьому педагогічному колективу за людяність, небайдужість та увагу.

Цей рік не став винятком. Викладачі циклової комісії активно включилися до проведення першого кроку акції- збору подарунків. Напередодні Дня святого Миколая подарунки будуть розвезені по дитячим лікарням нашого міста. Дітки, що знаходяться на лікуванні в обласній, міській дитячій лікарні, отримають подарунки, що з любов’ю підготували наші студенти.