Студенти та викладачі медакадемії пригадали історію Дня соборності

розміщено в: Без рубрики | 0

Відеолекторій онлайн,  виготовлення стінгазети та ознайомлення з історичними документами – так у Черкаській медичній академії згадали про одне з головних державних свят – День соборності України. У заході взяли участь близько сотні студентів та викладачів.

Свято Дня соборності України у медичній академії розпочалось з відеолекторію, під час якого учням та студентам були продемонстровані історичні документи, що засвідчують процес об’єднання українських земель в єдину державу. Зокрема, учасники заходу подивились унікальний історичний відеофільм з Державного  кінофотофоноархіву імені Г. С. Пшеничного про основні події, що передували акту Злуки УНР та ЗУНР. А головний модератор лекції, викладач гуманітарних дисциплін закладу Тимофеєв  Вадим Вікторович зупинився на видатних історичних постатях, завдяки яким і відбувся для України цей надважливий процес, що перед усім світом заманіфестував неподільність українських земель.

                                                 

 

Творчою частиною відеозустрічі стали вірші, присвячені Дню соборності, які декламували студенти історичного гуртка «Пошук», що функціонує у академії.  На завершення учасниками заходу були проведені паралелі сторічної давнини та сьогодення.

                                                        

Довідково: Щороку 22 січня відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності.

Саме цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Відтоді День соборності України став святом, яке символізує єдність українських земель. Після цього відбувся молебень та урочистий парад українських військ. А наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Хусті.

Офіційно в Україні цей День відзначають з 1999 року.

Головною традицією свята    є утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше така масова акція відбулася у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу.