Попри карантинні заходи та надзвичайну ситуацію у зв’язку з вірусною пандемією деякі студенти Черкаської медичної академії не пішли на карантин. Вони виїздять на виклики до хворих з підозрою на коронавірус, надають фахові консультації та шиють індивідуальні засоби захисту для населення.
Студент Черкаської медичної академії другого курсу спеціальності “медицина(лікар)” Владислав Патлай, вже 1,5 роки працює фельдшером Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Каже, кількість звернень до лікарів «швидкої» після введення карантину значно збільшилось.
– Графік роботи став більш напружений, адже до проблем зі здоров’ям, що раніше турбували людей, додалась вірусна пандемія. Наразі приймаємо багато дзвінків від черкащан, які просто консультуються з питань коронавірусу, – розповідає Владислав. – На виклики до людей з підозрою на коронавірус поки не довелось виїжджати, проте захисний костюм тримаю напоготові.
На відміну від свого колеги, Альона Гончар, яка також є студенткою медакадемії другого курсу магістратури спеціальності “медсестринство”, вже двічі виїздила на виклик до людей з ознаками covid-19. В обох випадках людей доводилось госпіталізовувати до інфекційної лікарні.
-На виклик їздила до молодих черкащан, які повернулись з-за кордону, – пригадує Альона. – У обох випадках експрес-тести показали негативний результат.
Загалом у Черкаській медичній академії з 1800 студентів близько 120 осіб працюють у медичних закладах – це як лікарні обласного масштабу, так і районного. У роботі також задіяні майже всі студенти магістратури.
-А хто ще не є дипломованим спеціалістом, але вже має бажання долучитись до практичної сторони медичної справи, стає учасником волонтерського руху, який діє у навчальному закладі, – розповідає проректор з виховної роботи та зв’язків з громадськістю Черкаської медичної академії Анжела Демченко. – Наразі студенти-волонтери активно шиють марлеві маски та роздають малозабезпеченим і людям похилого віку.