Студенти академії долучились до надання допомоги у Тимчасовому інфекційному стаціонарі хворим на коронавірусну інфекцію

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Останнім часом в Україні число нових госпіталізацій суттєво зростає. Водночас, завантаженість лікарень продовжує зростати високими темпами. Наразі число ліжкомісць, зайнятих підтвердженими хворими та хворими з підозрою на COVID-19, на 50% вище, ніж максимально за минулої хвилі. Порівняно з максимумом минулої хвилі, число зайнятих ліжок із подачею кисню зросло на 120%, апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) – на 60%, у відділеннях інтенсивної терапії – на 40%.

До керівництва Черкаської медичної академії звернулись Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» з проханням, щодо залучення студентів до надання медичної допомоги у Тимчасовому інфекційному стаціонарі хворим на коронавірусну інфекцію.

Студенти та їхні батьки були проінформовані про ситуацію. Від батьків студентів, які виявили бажання працювати в стаціонарі, отримана інформована згода на роботу в Тимчасовому інфекційному стаціонарі в умовах підвищеного ризику та небезпеки, пов’язаних з роботою з пацієнтами хворими на коронавірусну інфекцію.

До роботи з 01 квітня приступили 19 студентів: фельдшери, медсестри, парамедики. Перед роботою пройшли серйозний інструктаж, оскільки працюватимуть в умовах підвищеної епідеміологічної  небезпеки.  Студенти також забезпечені усіма засобами індивідуального захисту нарівні з штатними працівниками. З першого робочого дня вони приступили до виконання функціональних обов’язків у відділеннях.

Спостерігаючи за станом пацієнтів з дихальною недостатністю, студенти ще раз акцентують увагу на дотриманні правил епідеміологічної безпеки у щоденному житті: « В засобах індивідуального захисту працювати набагато важче, ніж одягнути маску перед входом до магазину! А пацієнтам з кисневою маскою дихати ще важче, ніж з захисною маскою в маршрутці!»

Керівництво та співробітники, студенти Черкаської медичної академії закликають: Носіть маску! Уникайте рукостискань, вітайтеся безконтактно‼ Зараз це зберігає здоров’я та життя. Бережіть себе та близьких!