Регіональний семінар викладачів клінічних дисциплін

размещено в: Події | 0

29 листопада 2018 року на базі Черкаської медичної академії відповідно до плану проведення спільних заходів Черкаської медичної академії, Ватутінської філії Черкаської медичної академії та Уманського медичного коледжу на 2018-2019 навчальний рік відбувся регіональний семінар викладачів природничих дисциплін «Науково-педагогічний вернісаж».
Вітальним словом відкрила роботу семінару ректор Черкаської медичної академії, к.мед.н, доцент, академік Української академії наук, заслужений лікар України І.Я.Губенко.
Голова циклової комісії природничих хіміко-біологічних дисциплін О.А.Снісар презентувала результати навчально-дослідної, науково-дослідної, пошукової та гурткової роботи циклової комісії, ознайомила з виставкою робіт гуртківців та науковими працями викладачів.
Відкрите засідання хімічного гуртка (керівники О.О.Маслюк та К.О.Ліфер) «Отрути та протиотрути: хімія, медицина, історія» викликало жвавий інтерес у всіх присутніх викладачів і студентів.
Гуртківці зі знанням справи та справжньою акторською майстерністю представили дані щодо таких отрут як миш’як, ціаніди, ртуть, рицин, ботулотоксин; здійснили екскурс в історію отруєнь, згадавши таких історичних постатей як родина Борджіа, Катерина Медичі, імператор Наполеон, Григорій Распутін, та персонажів відомих детективних романів, де «запах гіркого мигдалю носиться навколо наступної жертви, убитої ціанідом». Актуальним було повідомлення про історію застосування бойових отруйних речовин від часів Першої світової війни до сьогодення. Інформація гуртківців вдало доповнювалася фото- та відеоматеріалами, виставкою продуктів, потенційних джерел отрут, лікарськими засобами, що містять отруйні агенти неорганічного та органічного походження, історичними артефактами.
У роботі гуртка брали участь студенти фармацевтичного відділення, а також майбутні парамедики і лікарі.
Гості семінару відзначили високий рівень підготовки матеріалів, їх широкий спектр, динамічність заходу, його різноплановість, можливість використання даних в освітньому процесі.
У ході семінару заслухані методичні доповіді викладачів регіону, відбувся обмін досвідом роботи з питань організації навчального процесу.