Представники академії беруть участь у тренінгу щодо ролі медпрацівників у житті пацієнта з інвалідністю

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Про філософію міжнародної класифікації функціонування та активної реабілітації, моделі інвалідності, права осіб з інвалідністю йшлося 13 грудня під час першого дня дводенного тренінгу «Роль медичних працівників у житті пацієнта з інвалідністю, зокрема, з ураженням спинного мозку», який відбувся в КНП «Черкаська обласна лікарня» Черкаської обласної ради.

Участь у тренінгу взяли завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії Галина Степанова та студенти академії, які навчаються за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія.

Учасники заходу не лише ознайомилися з основними проблемами, з якими стикаються люди, які пересуваються на колісному кріслі, та засадами активної реабілітації, а й оглянули засоби при інконтиненції, спеціально обладнані приміщення в туалеті та душі.

«Тренінг, який ми відвідали, став чудовим доповненням до тих знань, які наші студенти отримують на заняттях в академії, – зазначила Галина Степанова. – Ми поспілкувалися з людьми з інвалідністю, які пересуваються на колісному кріслі, отримали пам’ятки з практичними порадами для людей, які живуть із травмами спинного мозку, порадами щодо взаємодії з пацієнтами, які мають порушення опорно-рухового апарату, глибше ознайомилися із засадами етики спілкування з такими людьми».

14 грудня планується продовження навчання: його учасники ознайомляться з вимогами щодо безбар’єрності медичних установ, ускладненнями, які виникають внаслідок травми спинного мозку, конструктивними особливостями крісел колісних.

Дводенний тренінг відбувається в межах проєкту Empower Ukraine, що створений за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та Європейського форуму з питань осіб з інвалідністю.

 

На тренінгу про роль медпрацівників у житті пацієнта з інвалідністю представники академії дізналися про вимоги щодо безбар’єрності

 Із вимогами щодо безбар’єрності медичних установ, ускладненнями, які виникають внаслідок травми спинного мозку, конструктивними особливостями крісел колісних ознайомилися представники Черкаської медичної академії, які 14 грудня взяли участь у продовженні дводенного тренінгу «Роль медичних працівників у житті пацієнта з інвалідністю, зокрема, з ураженням спинного мозку», який відбувся в КНП «Черкаська обласна лікарня» Черкаської обласної ради.

«Ми разом зі студентами академії ознайомилися із конструкцією різних моделей крісел колісних і мали можливість самі спробувати користуватися ними – це допоможе здобувачам вищої освіти краще розуміти труднощі й перешкоди, які виникають у повсякденному житті перед людьми з інвалідністю», – каже завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії, кандидат біологічних наук Галина Степанова.

За її словами, велику користь дало щире спілкування із тренерами, які, маючи інвалідність, висвітлили чимало медичних, економічних, практичних і етичних аспектів безбар’єрності, до якої прагнуть громадськість і представники влади в Україні.

Дводенний тренінг відбувається в межах проєкту Empower Ukraine, що створений за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та Європейського форуму з питань осіб з інвалідністю.