Представники академії взяли участь у конференції в Кропивницькому з питань трансплантології

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Науково педагогічні працівники Черкаської медичної академії та студенти взяли участь у роботі конференції «Актуальні аспекти трансплантології у закладах охорони здоров’я Кіровоградщини», яка відбулася 15 грудня в Лікарні святого Луки в Кропивницькому.

Із доповідями на конференції виступили провідні трансплантологи України, зокрема, директор Інституту серця МОЗ України, заслужений лікар України, доктор медичних наук Борис Тодуров, який розповів про сучасний стан трансплантації серця та легень в Україні та світі, завідувач відділення трансплантації та хірургії Інституту серця МОЗ України, кандидат медичних наук Михайло Загрійчук, лікарі-трансплантологи із лікувальних закладів столиці та різних областей України Тетяна Мигалега, Іванна Мироненко, Микола Кондратюк, Ерік Свіржевський, Юрій Бакунець, Іван Марчук, Антон Кувайцев, Наталія Ковалик, Святослав Балака, Андрій Рибін, Віталій Деменков та інші.

До учасників конференції звернулися генеральний директор ПП ПВФ «Ацинус», кардіо-торакальний хірург, кандидат медичних наук Григорій Урсол і директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної військової адміністрації Олег Рибальченко.

Як зазначили фахівці-трансплантологи, ця галузь хірургії нині в Україні активно розвивається. Для пацієнтів зі значними ураженнями нирок, печінки, серця, легень, підшлункової залози та інших органів трансплантація може стати єдиною можливостю порятунку життя. Люди з тяжкими хронічними та термінальними захворюваннями можуть отримати новий шанс на життя завдяки трансплантації. Пацієнти, які добре перенесли трансплантацію, зазвичай можуть повернутися до звичного способу життя, виконувати звичайні щоденні дії та займатися різними активностями. Дослідження в галузі трансплантології сприяють розвитку наукових знань про імунну систему, антитіла, методи збереження органів та інші аспекти медицини. Це важливо для подальшого вдосконалення технік трансплантації, зменшення ризиків та підвищення шансів на успішний результат.

Для черкаських викладачів та студентів було поведено екскурсію Лікарнею святого Луки – приватного медичного закладу, який успішно працює на ринку медичних послуг 29 років. Черкаська медична академія уклала з цим авторитетним лікувальним і науковим центром угоду про співпрацю.