Студентка 5 курсу Черкаської медичної академії, спеціальності Медицина, Карина Миронюк, через повномасштабне російське вторгнення була змушена тимчасово виїхати за кордон, де мала можливість пройти лікарську виробничу практику в берлінській клініці Charité — Universitätsmedizin Berlin.
«Я думала, що це неможливо, тому що я знаю, що це за клініка, вона одна з найкращих у світі, але завдяки моєму знанню німецької мови на рівні В1, моїм знанням, набутим у Черкаській медичній академії, та моїй наполегливості я змогла вибороти для себе це місце”, – говорить Карина.
Шаріте (фр. Charité) — клінічний комплекс, розташований у чотирьох районах Берліна. Це найбільша клініка в Європі, яка є університетською клінікою для Берлінського університету імені Гумбольдта та Вільного університету Берліна. Шаріте є однією з найстаріших традиційних медичних установ Німеччини та Європи, її заснували у 1710 році. У клініці проводять обстеження, дослідження і лікування хворих з різноманітними захворюваннями, а також навчання лікарів і вчених на міжнародному рівні. Більшість німецьких нобелівських стипендіатів з медицини та психології працювали в Шаріте.
Шаріте складається з більше ніж 100 клінік та інститутів, об’єднаних у 17 Шаріте-центрів. Загальна кількість співробітників Шаріте — 10 400 осіб, фінансовий оббіг становить близько одного мільярда євро на рік. Клініка приймає 128 000 пацієнтів на рік у своїх стаціонарах і майже 1 000 000 амбулаторно.
Кожне клінічне відділення є унікальним. Наприклад, клініка педіатрії спеціалізується на гастроентерології та хворобах обміну речовин. Студентка мала можливість побачити хворих з рідкісними хворобами: глікогенозами, мукополісахаридозом, гастрошизисом та кардіофаціошкірним синдромом. У клініці гінекології з центром лікування грудей була чудова нагода побачити і вивчити особливості перебігу раку грудей. В клініці терапії, що спеціалізується на гастроентерології, студентка побачила і обстежувала пацієнта з рідкісним синдромом Пейтца-Єгерса. А в клініці хірургії Карина двічі асистувала в операційній при тотальній тиреоідектомії, що само собою є унікальним досвідом.
Завдяки повноцінній багатосторонній підготовці, яка була здійснена викладачами нашого закладу освіти, Карина Миронюк змогла без жодних проблем і перешкод пройти практику успішно. «Викладачі нашої академії роблять велику справу, сумлінно навчаючи наших студентів. У нас за рахунок маленьких груп здійснюється індивідуальний підхід до кожного студента, я вважаю, що це надзвичайно важливо. Завдяки отриманим знанням я змогла пройти практику у такій відомій клініці – розповідає Карина. – Отриманий мною досвід доводить, що наші студенти навчаються за європейськими стандартами та можуть без проблем працювати за кордоном».
Навчання студентів за кордоном – унікальна можливість застосувати отримані вміння та знання на практиці, проживаючи в іншій країні. Це можливість ознайомитись з європейською стандартизацією професійних компетенцій лікарів, з розвитком нових форм надання медичної допомоги, у тому числі мультидисциплінарного підходу, з новими медичними технологіями і роботою на сучасному обладнанні, отримати найактуальнішу наукову і практичну інформацію щодо профілактики, діагностики, лікування та реабілітації захворювань, новітніх розробок в галузі медицини. При цьому підтягнути мову і лексику, спілкуючись безпосередньо з носіями мови, знайти друзів і розширити коло знайомств.