“Підтримка життя під час травми”

розміщено в: Події | 0

Протягом п’яти днів 23 черкаських лікарів, фахівців з невідкладної допомоги, інтенсивно вивчали курс “Підтримка життя під час травми”, що складався з практичних і теоретичних занять. Серед них – голова циклової комісії хірургічних дисциплін Черкаського медичного коледжу Ольга Вікторівна Федосєєва. Ініціатор курсу – українська громадська організація «Захист патріотів», яка спеціалізується на підготовці медиків для зони АТО. Інструкторами курсу були кваліфіковані лікарі з України, а також їхні іноземні колеги, які мають багаторічний досвід служби в армії Великобританії та США.
Іспит відбувся у формі масштабної імітації великої ДТП з криками, кров’ю, димом та виттям сирен. Роль постраждалих тут майстерно виконували 12 студентів Черкаського медичного коледжу – дівчата плакали, хлопці кликали на допомогу. Усіх їх потрібно було оглянути, транспортувати й провести всі необхідні маніпуляції.
Студентів підтримували директор коледжу Інна Яківна Губенко та завідувач фельдшерського відділення Любов Володимирівна Білик.
Приймати іспит прибула в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, який також спостерігав за діями черкаських медиків, після іспиту зазначив, що тепер стоїть завдання розробити обласну програму, яка надасть можливість проводити такі курси безпосередньо на Черкащині