ОБЕРЕЖНО, ХВОРОБА ЛАЙМА! ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

размещено в: Без рубрики | 0

Хвороба Лайма (також відома як — бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) — природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів, що характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця зі схильністю до хронізації, тривалої втрати працездатності та інвалідності. Спричиняється бореліями комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato. Хворобу передають кліщі.

Якщо ви зібралися на прогулянку, перш за все, подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, який прилягає до тіла.

  • Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) — спеціальний засіб, що відлякує кліщів.
  • На прогулянці тримайтесь ближче до центру стежки та не заходьте в траву поруч: саме там кліщів найбільше.
  • Ретельно оглядайте себе та своїх близьких кожні 2 години прогулянки. Відчути укус кліща фактично неможливо: він виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює укус. Також одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин та себе.
  • Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати, а потім попрасувати. Те саме зробіть з речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.

Важливо! Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я.

Що робити, якщо ви все ж виявили кліща? Одразу зверніться до лікаря. В травмпункті вам допоможуть витягти кліща та проконсультують щодо подальших дій. Якщо поблизу лікаря немає, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у аптеках. Якщо немає пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща повільно, розхитуючи з боку вбік або викручуючи. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.

Також протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватись, — негайно зверніться до лікаря.

Поділіться цією інформацією з близькими!

Будьте здорові! Нехай весняні прогулянки приносять вам лише задоволення!