Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніщо не перекреслить мій народ!

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

8 січня в Черкаській обласній філармонії відбувся вечір пам’яті Василя Симоненка.

Нині минає 89 років від дня народження видатного поета, який назавжди залишиться «молодим витязем української поезії». Василь Симоненко – знакова постать другої половини ХХ століття у мистецько – літературному й суспільному житті України, адже його творчість – це потужна громадська позиція, незрадлива любов до української історії, культури, мови.

Цей захід об’єднав громадськість області, зокрема, лауреатів премії імені Василя Симоненка, митців нашого міста, військових, учнівську та студентську молодь – усіх поціновувачів творчості автора. Представник адміністрації Маслюк О.О., викладачі циклової комісії філологічних та історичних дисциплін  Черепанова М.О., Безвугляк О.А., Сухацька В.Ю., Пєтухова О.В. та здобувачі освіти всіх спеціальностей Черкаської медичної академії теж долучилися до цього заходу та з неабиякою цікавістю поринули у світ поезії.

Василь Симоненко – український поет і журналіст, діяч українського руху опору шістдесятників. Народився поет 8 січня 1935 року у селі Біївці Полтавської області. Після закінчення факультету журналістики В. Симоненко працював на Черкащині в обласних газетах «Черкаська правда» і «Молодь Черкащини». Помер поет 14 грудня 1963 р. у віці 28 років.

Поетичні шедеври «Україні», «Лебеді материнства», «Перехожому», «Я» – ніби фрагменти однієї зболеної душі про долю свого народу,
синівську відданість йому.

Справжньою окрасою поетичного вечора була пісня «Ти знаєш, що ти – людина?» на слова В. Симоненка в майстерному виконанні вокального ансамбля « PERLUNA&Freedom». Ця пісня, як своєрідний твір-заповіт усім українцям, що кожний із них особливий і неповторний.