МОЄ ЗДОРОВ’Я, МОЄ ПРАВО

розміщено в: Без рубрики | 0

Щороку 7 квітня увесь світ відзначає Всесвітній день здоров’я (World Health Day).

Цю дату обрали не випадково. В грудні 1945 року представники країн Бразилії та Китаю запропонували створити міжнародну організацію охорони здоров’я, яка була б всеосяжною й абсолютно незалежною від будь-яких державних повноважень. В липні 1946 року, в Нью-Йорку був затверджений статут Всесвітньої організації охорони здоров’я, який набрав чинності 7 квітня 1948 року. Саме тому в цей день, в 1950 році, вперше в світі було відзначено Всесвітній день здоров’я.

Всесвітній день здоров’я – є однією з восьми офіційних кампаній ВООЗ в галузі охорони здоров’я. На меті цієї кампанії є привернення уваги кожної людини нашої планети до проблем охорони здоров’я та проведення спільних дій по захисту здоров’я людей.

У цей день у всьому світі під егідою ВООЗ пропагують не тільки фізичне, а й розумове та емоційне благополуччя кожного з нас.

Щорічно Генеральний директор ВООЗ на основі пропозицій урядів та персоналу країн-членів ВООЗ вибирає тему Всесвітнього дня здоров’я. Теми кожного року різні, вони присвячуються глобальним проблемам в світі здоров’я та медицини, висвітлюють найважливіші

питання від психічного здоров’я до страхування, від глобальної ліквідації поліомієліту до збереження активності в літньому віці, від вагітності до безпеки дорожнього руху.

Тема Всесвітнього дня здоров’я 2024 року – «Моє здоров’я, моє право».

У світі стає все більше серйозних загроз для здоров’я людей. Хвороби, катастрофи, війни та військові конфлікти – все це руйнує життя, викликає біль та психологічний стрес призводить до інвалідності та смерті.

Спалювання викопного палива одночасно спричиняє кліматичну кризу та позбавляє нас можливості дихати чистим повітрям. Забруднене повітря в приміщеннях і на вулиці забирає життя кожні 5 секунд.

Принаймні 140 країн світу у своїх конституціях визнають право людини на здоров’я, але не всі країни приймають та втілюють у життя закони, які б забезпечили населення доступом до медичних послуг. Щонайменше 4,5 мільярда людей, більше половини населення світу, не були повністю охоплені основними медичними послугами у 2021 році.

Тема цього року була обрана для того, щоб людство мало можливість відстоювати своє право на здоров’я, мати доступ до освіти, інформації та якісних послуг в сфері охорони здоров’я.

З 24 лютого 2022 року повномасштабна війна повністю змінила життя людей нашої країни. Може здаватися, що піклуватися про стан здоров’я та власний добробут зараз не є на часі. Проте ця думка хибна. Наш спосіб життя певною мірою може впливати на виникнення тих чи інших хвороб.

У Всесвітній день здоров’я ми хочемо нагадати вам – ви потрібні своїй країні, ви потрібні своїм рідним та близьким, здоров’я – це найбільша цінність людини! Пам’ятайте, що хвороби можуть застати зненацька, вони можуть стати на заваді в допомозі захищати та відбудовувати країну.

Пам’ятайте про основні складові здорового способу життя:

  • дотримуйтеся правил гігієни;
  • приділяйте більше часу фізичній активності;
  • оберіть вид активності, який до вподоби саме вам;
  • кидайте палити та захищайте своє право на бездимне середовище;
  • не вживайте алкоголь;
  • правильно харчуйтеся;
  • достатньо відпочивайте;
  • попереджайте виникнення захворювань.

Перевірте, чи є у вас та ваших дітей всі щеплення (відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень) та попіклуйтеся про проходження усіх важливих скринінгів.

 

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим – якнайшвидшого одужання. Медичним працівникам – хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам – бути здоровим!