Міжнародна науково-практична конференція з реабілітації

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Представники академії взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції з реабілітації

В.о. завідувача кафедри фізичної терапії та ерготерапії, кандидат біологічних наук Галина Степанова та викладач кафедри, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Андрій Базілевський 1-2 грудня 2022 року взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Мультидисциплінарний підхід до реабілітації: реалії та перспективи».

Організаторами конференції виступили Асоціація лікарів Карпатського регіону, Медичний центр Галілеї (Ізраїль), Medical Park Group (Німеччина), Університетська клініка ім. Луї Пастера (Словаччина), Університет ім. Йожефа Шафарика (Словаччина).

Психологічна, фізична реабілітація у воєнний час має особливе значення. Потенційно більшість пацієнтів, які постраждали внаслідок російської агресії, потребують реабілітаційних послуг. Завдяки застосуванню заходів з відновної терапії дедалі більше людей виживають і зберігають прийнятну якість життя. Учасники конференції мали можливість дізнатися про досвід німецьких та словацьких клінік у наданні реабілітаційних послуг.

Серед спікерів конференції – голова правління Світової асоціації лікарів Олександр Марусин, директор реабілітаційної клініки Шмідер (Німеччина) Стефан Бекле, реабілітологи з України, Німеччини, Словаччини. Було висвітлено питання розбудови системи реабілітації в Україні, можливості організації заходів з медреабілітації у військово-медичному клінічному лікувально-реабілітаційному центрі, мультидисциплінарного підходу до реабілітації бійців. Ішлося також про можливості лікувальної фізкультури, постковідної, постопераційної реабілітації, протезування тощо.

Особливо наголошувалося на браку низки професіоналів у сфері реабілітації в Україні й на необхідності активізації їх підготовки закладами вищої медичної освіти, а також необхідності безперервного професійного розвитку фізіотерапевтів, ерготерапевтів та інших фахівців з реабілітації.

Викладачі академії Галина Степанова та Андрій Базілевський презентували на конференції програму підготовки фахівців з фізичної терапії та ерготерапії бакалаврського рівня, запроваджену в закладі, та сучасні підходи до її реалізації.