11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Як зазначено в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, свято засновано «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».
Розвиток науки та ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – це запорука економічного зростання держави й основа інтелектуального потенціалу нації. Без наукового підґрунтя, без глибоких фундаментальних і прикладних досліджень держава не має майбутнього.
Міжнародний день жінок і дівчат в науці покликаний підвищити обізнаність про внесок жінок у науку, надихнути дівчат та молодих жінок на кар’єру в науці, сприяти гендерній рівності в науковій сфері.
У повідомленні Організації Об’єднаних Націй «Побудова майбутнього для жінок у науці» сказано: «У 2025 році виповнюється 10 років з дня Міжнародного дня жінок і дівчат у науці (IDWGS) і 30-річчя Пекінської декларації та Платформи дій, двох важливих віх у глобальних зусиллях щодо просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Ґендерна рівність у науці має вирішальне значення для побудови кращого майбутнього для всіх, однак жінки та дівчата продовжують стикатися з системними перешкодами та упередженнями під час досягнення наукової кар’єри.
Усунення ґендерного розриву в науці потребує руйнування стереотипів, просування прикладів для наслідування, щоб надихати дівчат, підтримки просування жінок через цільові програми та сприяння інклюзивному середовищу через політику та дії, які сприяють інтеграції, різноманітності та справедливості».
Черкаська медична академія активно розвивається у всіх напрямках, і науковий – один із них.
Бажаємо усім жінкам і дівчатам, долученим до наукових пошуків, успіху, творчих і наукових здобутків, натхнення й енергії! Нехай не згасає прагнення до нових знань, досліджень й інновацій!