МАЙБУТНІ ФАРМАЦЕВТИ ВИВЧАЛИ «ЖИВУ КНИГУ» ЧЕРКАСЬКОЇ ПРИРОДИ

розміщено в: Події | 0

Студенти І курсу фармацевтичного відділення групи К фарм 1 (ден) Черкаського медичного коледжу під час польової практики з фармацевтичної ботаніки побували у Черкаському лісгоспі. Зокрема відвідали Дахнівське та Свидівське лісництва.

Лісівники охоче поспілкувалися з майбутніми фармацевтами та провели для них цікаву і пізнавальну екскурсію. Зокрема, ознайомили із правилами збору рослинної сировини та збереження і охорони відповідних ресурсів. Розповіли також про різноманіття лікарських рослин, якими багаті черкаські ліси, та найбільш поширених представників «зеленої аптеки» природи.

Свого часу заготівля лікарських рослин була одним з напрямків підсобного лісового господарства, який практикували і в Черкаському лісгоспі. Згодом така практика відійшла в минуле. Проте, нині лісівники задумуються над тим, аби поновити систему заготівлі лікарських рослин. Адже їх у черкаських борах та дібровах достатні запаси. До того ж «екологічність» таких природніх ліків поза всяким сумнівом.

Наприкінці екскурсії показали, як із насіння вирощують сіянці, з яких згодом саджають ліс. Відзначивши зацікавлення студентів, лісівники запросили їх навесні долучитися до посадки лісу, на що молодь охоче погодилася. Тож наступний візит обіцяє бути не менш корисним та цікавим, – переконані студенти.