«Першим проривом у сфері реабілітації Черкащини є те, що ми маємо Черкаську медичну академію», – начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Антоніна Уманець
Черкаська медична академія впроваджує нові ініціативи для надання належної реабілітаційної допомоги військовим та цивільним пацієнтам. Під час регіонального ветеранського форуму «Громади – захисникам», який відбувся 3 серпня в конференц-залі діагностичного центру Черкаської обласної лікарні, начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець зазначив, що в питаннях розвитку реабілітаційної сфери важливо бути на крок попереду тих викликів, які виникають. Завдання влади – зробити все для того, щоб наші герої отримували в тилу все необхідне.
– Реабілітаційних спроможностей очевидно не вистачає. Держава тільки запускає окремі проєкти, і ми на нашому Черкаському рівні намагаємося підтримувати нові проєкти в реабілітаційній сфері, – сказав Ігор Табурець. – Найважливіше – це людський капітал, адже тільки люди рухають країну вперед. Нашим завданням є навчити тих фахівців, які працюють із ветеранами.
Начальник Управління охорони здоров’я Черкаської обласної військової адміністрації Антоніна Уманець відзначила важливість медичної реабілітації для військовослужбовців, які повертаються до цивільного життя з травмами та психологічними наслідками війни. Один із найбільших викликів, який виникає під час реабілітації, – брак кваліфікованих фахівців.
– Коли ми розпочали ретельний аналіз надання реабілітаційних послуг у Черкаській області, то зрозуміли, що найперший виклик для нас – це кадровий потенціал, – зазначила Антоніна Сергіївна. – Ми маємо недостатню кількість кадрів для залучення до надання реабілітаційної допомоги, в тому числі й військовим, які її потребують. Першим проривом для нашої області є те, що ми маємо такий заклад як Черкаська медична академія, яка отримала ліцензію на навчання фахівців з терапії та реабілітації. Йдеться про терапевтів, реабілітологів, помічників реабілітологів. Сподіваюся, що вони залишаться в нашій області працювати для наших пацієнтів.
Учасницею форуму «Громади – захисникам» стала й представниця Черкаської медичної академії, завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії Галина Степанова. Академія успішно здійснює підготовку асистентів фізичного терапевта та ерготерапевта на бакалаврському рівні. Проходження акредитації бакалаврської освітньої програми стало новим кроком у напрямку підготовки вищого рівня та готовності готувати магістрів – терапевтів, фізичних терапевтів. Навчання цих фахівців розпочнеться з нового навчального року.
Співпраця з реабілітаційними закладами та спеціалістами-практиками дозволяє студентам медичної академії отримувати необхідний практичний досвід і готуватися до надання високоякісної медичної реабілітації.
Окрім цього, амбітні плани Черкаської медичної академії передбачають створення власної клінічної бази – навчально-лікувального реабілітаційного центру, який надасть можливість студентам отримувати кращу підготовку та розширить можливості надання професійної допомоги військовим.
Заступник голови Черкаської ОВА Наталія Кравченко, виступаючи на форумі, наголосила, що влада Черкащини розуміє важливість проблем реабілітації і не обмежиться «програмою мінімум» щодо розвитку реабілітаційної сфери в області.
– Ми розуміємо, що той рівень реабілітації, який існує на сьогодні, є недостатнім. Тому ми маємо вивчити всі наявні практики – державні, громадянського суспільства, – щоб рухатися до розвитку реабілітаційних послуг у тих масштабах, які забезпечили б усі потреби суспільства, – сказала Наталія Миколаївна. – Ми маємо велику проблему з фахівцями й мусимо навчати спеціалістів із реабілітації, ерготерапевтів, фахівців з ментального здоров’я… Це все потребує як людського, так і бюджетного ресурсу. Розвиток реабілітації – це дуже важливе завдання.