29 січня в Україні вшановують пам’ять героїв Крут – українського війська, яке намагалось зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році. 27 студентів потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 поблизу станції Крути (нині село Пам’ятне Борзнянського р-ну Чернігівщини). У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Завдяки вигідній позиції і героїзму українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Внаслідок цього війська Муравйова вже не мали можливості перевозити боєприпаси залізницею.
27 студентів, які знаходилися у резерві, під час відступу потрапили у полон і наступного дня були розстріляні більшовиками. Тіла розстріляних українських юнаків були поховані спочатку неподалік місця бою, а згодом перепоховані в Києві на Аскольдовій могилі. Ця церемонія відбулася в березні 1918 року — вже після того, як уряд УНР зміг повернутися до звільненого від більшовиків Києва за підтримки німецько-австрійських військ.
Чотири дні після бою під Крутами стали вирішальними для української дипломатії, аби домогтися укладання Брест-Литовського миру, що de-facto означало міжнародне визнання української незалежності.
Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.
До Дня пам’яті героїв Крут кафедрою гуманітарних дисциплін, зокрема доцентом Козловою Л. Б. разом зі здобувачами освіти було підготовлено тематичні газети, а викладачем Куксою Н. Г. із здобувачами освіти – інформаційні хвилини в групах.