27 січня 2017 року в Черкаській медичній академії відбувся тренінг «Сучасні алгоритми проведення серцево-легеневої реанімації та надання допомоги травмованим на догоспітальному етапі». На високому фаховому рівні навчання проводили співробітники Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» – Віталій Крилюк, д. мед. н., доцент кафедри медицини катастроф НМАПО ім.П.Л.Шупика, завідувач відділу підготовки інструкторів центру, Іван Кузьмінський, Руслан Аббасов, Максим Максименко. Слухачами були студенти ІІ, ІІІ та ІV курсів спеціальності Лікувальна справа і група спецфельдшерів, для яких допомога постраждалим на догоспітальному етапі є основою професійної діяльності.
Важливим було те, що, окрім лекційного матеріалу, викладеного на сучасному науковому рівні, але надзвичайно доступно, та перегляду практичних навичок, кожен студент мав змогу спробувати себе у наданні такої допомоги. Для відпрацювання окремих маніпуляцій студенти об’єдналися в три групи та практикувалися у проведенні серцево-легеневої реанімації, відновленні прохідності дихальних шляхів та зупинці критичних кровотеч.
Ректор академії, к.мед.н., доцент, Заслужений лікар України І.Я.Губенко відзначила, що досвід, який отримали студенти під час тренінгу, є безцінним, а навчальний заклад активно працює над поповненням сучасних тренажерів і фантомів для підготовки студентів та завжди готовий до співпраці з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України. Адміністрація академії також підтримала ініціативу начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА М.В.Лобаса, директора КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЧОР В.І.Свириденка та керівника навчально-тренувального підрозділу КУ «ОЦЕМД та МК ЧОР» І.А.Фесуна про внесення предмету «Екстрена медицина» до навчального плану спецфельдшерів з першого курсу.