Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для молоді.
День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернет-простору. Чи є щось, що ми можемо зробити, аби бути більш захищеним, коли займаємося серфінгом в Інтернеті, крім того, щоб не показувати свої паролі, або не надавати забагато особистої інформації? Під час студентського лекторію, який підготували студенти групи І фарм (9), були запропоновані дієві поради щодо більш безпечного використання Інтернету:
- Не вказуй особисту інформацію на сайтах.
- Не займайся кібербулінґом. Будь толерантними з іншими користувачами.
- Не додавай незнайомих людей у свої контакти.
- Не погоджуйся на зустрічі з незнайомими людьми.
- Не публікуй фотографії, на яких зображені інші особи. Для цього потрібно отримати їхню згоду.
- Користуйся надійними джерелами інформації. Ігноруй листи з незрозумілим змістом.
- Уникай відвідування аморальних сайтів.
- Не завантажуй файли із сумнівних сайтів: вони можуть містити шкідливі програми — віруси.
- Пам’ятай про авторське право, коли будеш використовувати матеріали з Інтернету.
- Використовуй надійні паролі. Для цього варто комбінувати букви, цифри та інші символи. Тримай власні паролі в таємниці.
- Не завантажуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.