14 листопада у Черкаській медичній академії відбулася зустріч керівництва закладу з виконавчим директором американської некомерційної християнської організації LimbFit Метью Колеєм та генеральним директором громадської організації «Табір Максимум» Віталієм Собком. Зустріч була присвячена обговоренню подальшого розвитку співпраці між організаціями.
У заході взяли участь ректор академії Інна Губенко, проректори Олександра Шевченко, Анжела Демченко та Ольга Федосєєва, декан факультету магістерської та бакалаврської підготовки №2 Наталія Борисенко та завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Галина Степанова.
Співпраця між Черкаською медичною академією та LimbFit розпочалася у вересні 2023 року та вже має конкретні результати. Зокрема, у травні 2024 року за участю американських фахівців було проведено науково-практичну конференцію «Травма та інфекція».
Метью Колей розповів про нові етапи розвитку LimbFit, про укладання угоди з найбільшою клінікою США – Мейо, а про відкриття сучасного протезувального центру у Золотоноші на базі табору «Максимум». Віталій Собко проінформував про допомогу військовим та членам їхніх родин в таборі.
«Наша співпраця з LimbFit виходить далеко за межі звичайного академічного партнерства. Це важливий крок у розвитку медичної освіти та практичної допомоги тим, хто її потребує. Спільними зусиллями ми створюємо нові можливості для наших студентів, викладачів та, найголовніше, для пацієнтів», – зазначила ректор академії Інна Губенко.
Інна Яківна наголосила на відкритості та прозорості діяльності Черкаської медичної академії, її репутації як авторитетного навчального закладу, котрий готує ефективних фахівців з фізичної терапії, серед яких є керівники реабілітаційних закладів та розробники професійного стандарту фізичних терапевтів.
Як зазначила Олександра Шевченко, науково-педагогічні працівники академії прагнуть розвиватися як науковці та викладачі й активно підтримують міжнародну співпрацю в цих сферах. Анжела Демченко зробила акцент на важливості підготовки до залучення до реабілітаційної діяльності сімей та родичів пацієнтів і на тому, що співпраця з родиною сприяє якнайшвидшій адаптації до звичного життя. Ольга Федосєєва детально розповіла про бази, на яких студенти академії відпрацьовують набуті навички і проходять виробничі та переддипломну практику. Галина Степанова наголосила на важливості навчання здобувачів освіти професійної комунікації з іншими членами мультидисциплінарної команди вже з першого дня практичної діяльності.
На зустрічі сторони обговорили перспективи розширення освітньої співпраці, зокрема організацію спільних тренінгів, стажувань та обміну досвідом між фахівцями. Заплановано проведення спільної науково-практичної конференції з питань фізичної терапії та реабілітації у 2025 році.