Скорботна дата…26 квітня 1986 року. Тридцять вісім років тому сталася Чорнобильська аварія, правду про жахливі наслідки якої дуже довго приховувалися. Це невиліковна рана нашого народу, біль якої передається із покоління в покоління.
Завдяки ліквідаторам аварії на ЧАЕС Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ справжньої мужності, героїзму і самопожертви. Доземний уклін подвигу персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, усіх, хто брав участь у ліквідації аварії. Нехтуючи власною безпекою, вони не думали про нагороди і відзнаки, ступили назустріч смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті. Шануймо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і вічна пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи!
У перший день повномасштабного наступу росії на Україну окупанти захопили Чорнобильську атомну станцію, і загроза нової ядерної катастрофи для світу стала як ніколи близькою. До березня 2022 року станція була зайнята московітами. Окупанти, перебуваючи безпосередньо на території Чорнобильської АЕС, облаштовували вогневі позиції. За таких обставин, рух ворожої військової техніки та живої сили призводив до підвищення радіаційної обстановки на території АЕС та поблизу.
Захоплення Чорнобильської зони – це злочин російських військ, який експерти вже називають першим випадком ядерного тероризму. Утримання персоналу в заручниках та без належного відпочинку, ведення бойових дій поблизу АЕС, недопуск фахівців до ліквідації пожеж чи відновлення електропостачання – ці дії рашистів вже не раз наражали світ на ризик нової ядерної катастрофи ще й у місці, яке мало би слугувати вічною пам’яттю про небезпеку загравання з атомною енергетикою.
Представники студентського самоврядування та здобувачі освіти академії разом з викладачами Людмилою Олійник та Андрієм Рубаном презентували постер та організували роботу лекторської групи.