9 жовтня 2021 року – Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

розміщено в: Події | 0

Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги проводиться щорічно у другу суботу жовтня задля підтримки паліативної та хоспісної допомоги у всьому світі.

Цього року Всесвітній Альянс паліативної допомоги визначив його тему як «Ніхто не буде залишений – рівність для всіх у доступі до паліативної допомоги».

У цей день люди, які потребують паліативної допомоги та ті, хто її надає, хочуть показати усій світовій спільноті, наскільки важливо, щоби кожна людина, яка потребує паліативної допомоги, мала до неї доступ незалежно від того, де вона живе, якого віку чи походження.

Оскільки світ все ще перебуває в полоні пандемії COVID-19, коли паліативна допомога стала ще більш важливою, актуальним є забезпечення необхідного пакету послуг паліативної допомоги відповідно до індивідуальних потреб. Крім того, уряди країн повинні фінансувати паліативну допомогу, включивши її до планів та своїх бюджетів.

В рамках Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги викладачами циклової комісії фахових медсестринських дисциплін проведені інформаційні години для майбутніх фельдшерів та акушерок, де були розглянуті актуальні питання здійснення паліативної опіки, ролі лікаря, медичної сестри та фельдшера у забезпеченні якісного та гідного життя невиліковно хворих пацієнтів.