3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

розміщено в: Без рубрики | 0

Відзначення цієї дати – це привід задуматись усім над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з фізичними вадами.

За даними Пенсійного фонду України, Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я в Україні інвалідність мають 2 700 000 людей. Це 6,1% до загальної кількості населення. З них майже 80 % – це люди працездатного віку. Головною причиною інвалідності у дорослих є хвороби системи кровообігу, новоутворення, в тому числі злоякісні, травми, хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової системи, психічні розлади та ін. Серед дитячого населення України – 2 % з інвалідністю або понад 167 тисяч дітей. Нажаль, з кожним роком кількість людей з інвалідністю збільшується.

Люди з обмеженими можливостями, як і всі ми, хочуть мати можливість жити, бути в суспільстві.  Саме тому, щоб не залишати цих людей зі своїми проблемами сам на сам, Черкаська медична академія з 2020 року відкрила нову спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія». Фахівці цієї спеціальності якраз і покликані допомогти людям з особливими потребами адаптовуватись та жити у соціумі.

Ми впевнені, що випускники цієї спеціальності допоможуть мужнім людям забути про труднощі, а їх серця наповняться теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Всім зичимо здоров’я  і не бути байдужими до оточуючих.