Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. День заснований у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO), яка об’єднує представників з 85 країн. У цей день у різних країнах світу проводяться соціально-просвітні, наукові заходи, що спрямовані на привертання уваги населення до основних чинників ризику серцево-судинних захворювань і до напрямків профілактики розвитку інсульту.
Проблема боротьби з інсультом має надзвичайно важливе медичне і соціальне значення, оскільки ця патологія є однією з провідних причин смертності не тільки в Україні, а й у розвинених країнах Європи та США.
Щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами інсульту, серед яких третина молодша 65 років. За статистичними даними, в Україні налічується 11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. Лише 36 % українців знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, але нехтують медичною допомогою чи профілактикою.
Інсульт посідає третє місце в списку хвороб, від яких помирають люди у всьому світі. У 80% випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику.
Головне завдання заходів цього дня – підвищення обізнаності громади про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і про профілактичні заходи.
Черкаська медична академія є співорганізатором обласного доброчинного інформаційно-просвітницького заходу «Розпізнай інсульт», організованого Управлінням охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Студенти та викладачі академії проводять вимірювання артеріального тиску, ваги тіла всім бажаючим; розповсюджують інформаційні матеріали з питань попередження інсульту.
Локації заходу – Черкаський обласний діагностично-
консультативний центр КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської
обласної ради»; ТРЦ «Любава»; ТРЦ «Depo’t center».