У Черкаській медичній академії вшановують пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років, що кожного року припадає на четверту суботу листопада.
Як і в минулі роки, наразі для студентів проводяться різноманітні інформаційні заходи, випускаються тематичні матеріали та проводиться науково-пошукова робота, пов’язана з вшануванням пам’яті жертв страшних репресій тих часів.
Нагадаємо, спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.
У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю нашої країни. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя.
Довідково: Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.