19 лютого – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

розміщено в: Без рубрики | 0

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

Тризуб як державний символ України був обраний невипадково. Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).

Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності.

Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!

До цієї  пам’ятної дати, що нагадує про встановлення державного символу, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін, доктор педагогічних наук, доцент Ситнік Тетяна разом зі здобувачами освіти та представниками студентського самоврядування підготували і провели: інформаційну хвилинку в групах «Тризуб – наша гордість і слава», відеолекторій «Герб України – символ нашої свободи», інформаційну газету «Краса і велич символів державних».