Кожну другу суботу жовтня за ініціативи та сприяння Всесвітнього альянса паліативної хоспісної допомоги (WHPCA) відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.
Його мета: підтримати хоспісну та паліативну допомогу в усьому світі задля покращення паліативної допомоги тим, хто її потребує.
Цього року Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги проходить під гаслом: «Спільноти милосердя: разом для паліативної допомоги».
За останні роки в усьому світі були створені сотні спільнот милосердя, які здатні реагувати на потреби в паліативній допомозі найбільш вразливих верств населення. Вони піклуються про них, активно залучають до допомоги волонтерів, підвищують обізнаність про проблеми людей з обмеженою тривалістю життя та проблеми, що пов’язані з завершенням земного життя.
Однією із складових паліативної допомоги є медична. Саме лікарі та медичні сестри, працюючи в складі мультидисциплінарної бригади, покращують якість життя пацієнта та членів його сім’ї та/або інших осіб, що за ним доглядають. А це – якомога раннє виявлення, оцінювання та лікування больового синдрому, допомога при виснажливих симптомах й ускладненнях хвороби.
В рамках угоди з Черкаською медичною академією про спільну підготовку медичних спеціалістів для закладів охорони здоров’я на базі КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» створені гарні умови для організації та проведення освітнього процесу у відділі паліативної допомоги.
Майбутні лікарі та магістри медсестринства мають можливість долучитися до професійного опанування предмету «Паліативна та хоспісна допомога: курації паліативних пацієнтів під керівництвом досвідчених лікарів, участі в роботі мобільної паліативної допомоги, догляді за інкурабельними пацієнтами, спілкуванню з близькими та рідними пацієнтів.
Це формування у свідомості майбутніх медичних фахівців того, що паліативне відділення чи хоспіс – це не будинок смерті.
Це – гідне життя до останнього подиху