12 травня – Міжнародний день медичної сестри

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Міжнародний день медичної сестри був започаткований Міжнародною Радою медичних сестер на честь дня народження медичної сестри з Англії Флоренс Найтінгейл, яка увійшла в історію як видатна медична сестра, організатор сестринської справи, теоретик і практик медсестринського догляду за хворими.
Міжнародний день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.
Серед усіх професій, які є в історії людства нашої планети, професія медичної сестри є найгуманнішою, найважливішою і найвідповідальнішою.
Медсестра – не просто професія, це стан душі. Здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому. Саме медична сестра супроводжує людину протягом усього її життя. Без її милосердя, ласкавих і умілих рук не можливе одужання хворого.
Щорічно Міжнародна рада медичних сестер та світові національні Асоціації медичних сестер організовують урочисті заходи, щоби показати важливість професії та продемонструвати її унікальне місце в сфері охорони здоров’я.
Тема Міжнародного дня медичної сестри-2021 «Медсестри: голос до керівництва – бачення майбутньої охорони здоров’я» демонструє, наскільки важливою і центральною є роль медичних сестер у змінах та інноваціях у сестринській справі задля формування майбутнього охорони здоров’я.