1 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІМУНІТЕТУ

розміщено в: Події | 0

У 2002 р. за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони здоров’я було прийнято рішення про встановлення Всесвітнього дня імунітету. На меті було привернути суспільну увагу до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, залучити суспільство до створення певних умов для збереження та зміцнення імунітету.
«Іmmunitas» – в перекладі з латинської мови означає звільнення.
Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність та сталість внутрішнього середовища організму. Завданням імунної системи нашого організму – є заміна трансформованих або пошкоджених клітин та захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. У такий спосіб забезпечується протиінфекційний та протипухлинний захист, забезпечується (підтримується) генетична стабільність організму.
Багато складових певним чином впливають на роботу імунної системи: інфекції (ГРВІ, грип, COVID-19, кір, краснуха, вітряна віспа, віруси герпесу та ін.), важкі фізичні навантаження, стрес, харчування,
погодні й екологічні умови, та інше.
Першими проявами порушень у роботі імунної системи є: часті застуди, тривале підвищення температури тіла, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах та м’язах, збільшення лімфовузлів, часті рецидиви або хронізація захворювання, зокрема, отоларингологічні, гінекологічні тощо. Серед перших тривожних ознак окремо можна виділити такі, як порушення сну, частий головний біль, поява висипання на шкірі.
За даними Асоціації клінічних імунологів, у різних країнах світу від 8 до 15 відсотків населення мають порушення імунної системи, які можуть частково виявитися в дитинстві, юності чи в середньому віці. Тому найактуальнішим питанням серед населення є питання про те, як захиститися від неприємних, а подекуди, й небезпечних захворювань.
Зберігати здоров’я та зміцнювати імунітет необхідно протягом всього життя. Особливу увагу потрібно приділяти в період міжсезоння та напередодні весни, коли організм в більшій мірі потребує підтримки.
Важливе місце в зміцненні імунітету потрібно надати:
достатньому відпочинку (сон не менше ніж 7-9 годин)
утриманню ваги в межах норми
раціональному харчуванню
позитивним емоціям
обов’язковій помірній фізичній активності
Не потрібно займатися самолікуванням, не палити, відмовитись або мінімізувати вживання алкоголю, не нехтувати вакцинацією.
В Черкаській медичній академії під керівництвом викладачів Прокопенко Т.Б. та Налісної Т.М. функціонує гурток «Імунопрофілактика». Відвідуючи засідання гуртка, студенти поглиблюють свої знання з імунології та імунопрофілактики інфекційних хвороб.
Тож запрошуємо всіх бажаючих на наші засідання, раді будемо бачити нових гуртківців.
Дотримуйтеся простих порад зі зміцнення імунітету та будьте здорові!