XXIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Всеукраїнський радіо диктант національної єдності – унікальна подія, яка відбувається до Дня української писемності та мови. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді всі охочі можуть взяти участь у його написанні. Ця акція об’єднує українців з усіх куточків світу в боротьбі за власну гідність та ідентичність.

Щороку його писали 9 листопада. Цьогоріч, згідно з указом Президента, дату святкування Дня української писемності та мови перенесли на 27 жовтня. А разом з тим перенесли і дату написання Диктанту єдності.

Авторкою тексту цього року є українська поетеса й перекладачка Катерина Калитко, а читав його український актор Олексій Гнатковський, відомий своєю роллю Івана Довбуша у фільмі Олеся Саніна «Довбуш».

Здобувачі освіти та викладачі Черкаської медичної академії долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати – писали Диктант національної єдності.  Охочих було чимало! У такий спосіб студентська  спільнота не тільки з’ясовувала, чи добре знає українську мову, але й  продемонструвала єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Привітати студентів завітала проректор з наукової роботи Ірина Радзієвська.

Всеукраїнський радіо диктант відбувається у міжнародному форматі. У зв’язку з тим, що не всі одночасно зможуть писати, аудіо радіодиктанту буде розміщено на сайті «Українського радіо», щоб кожен міг написати, коли йому буде зручно.