Вітаємо з Днем акушерки

розміщено в: Без рубрики | 0

Вже понад 20 років 5 травня вважається професійним святом акушерок, яке має міжнародний статус. Міжнародний день акушерки створений для того щоб розповісти людям, наскільки важливою є робота цих фахівців. Важливість цієї надзвичайно складної та відповідальної професії дійсно важко переоцінити. Адже від однієї акушерки залежить здоров’я, а часом і життя сотень молодих матерів та новонароджених малят.

З ініціативою запровадити Міжнародний день акушерки виступили учасниці Міжнародної конфедерації акушерок під час зустрічі, що відбулася у 1987 році в Нідерландах. Організація була заснована в 1919 році, до її складу входять близько 90 об’єднань з акушерства, що представляють понад 70 країн світу.

Свято було впроваджено спільно з Фондом Організації Об’єднаних Націй з питань народонаселення. Саме від професії акушерки залежить життя та здоров’я породіль. Окрім цього, акушерки чималу роль відіграють у плануванні родини.

Кожна країна має свою історію акушерства. Та попри те, що є безліч чоловіків, які спеціалізуються на акушерстві, тисячолітні традиції зробили цю галузь медицини жіночою професією. З давніх-давен ці жінки вивчали процес народження та його життєво важливу роль у продовженні роду, а також його культурне значення. І хоча в давні часи їхні знання та уміння базувались на досвіді та забобонах, сьогоднішні акушерки є глибоко освіченими та компетентними фахівцями медичних закладів.

У Стародавній Греції для того, щоб стати акушеркою, жінка мала сама народити. Саме ця історія призвела до поділу між акушерками та акушерами, розкол, який відбувся в Європі у 17 столітті. Професія акушерки буде актуальною до тих пір, поки на землі буде хоча б одна вагітна жінка.

24 лютого 2022 року Україна відкрила нову сторінку своєї історії –  війну, розпочату росією. Але життя продовжується і діти народжуються під звуки сирен та вибухів.

З Вашим професійним святом, акушерочки!