ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ГІСТОЛОГІЯ,ЦИТОЛОГІЯ ТА ЕМБРІОЛОГІЯ»

розміщено в: Події | 0

14 листопада 2022 року викладачем кафедри фундаментальних дисциплін дисциплін Маруш Інною Вікторівною було проведено відкриту лекцію з навчальної дисципліни Гістологія, цитологія та ембріологія для майбутніх лікарів. Тема лекції: «Органи кровотворення та імунного захисту».

Тема є актуальною, так як за останні десятиріччя вплив імунології на інші біологічні та біохімічні науки став домінуючим. Окрім функції захисного механізму проти інфекційних хвороб і пухлин, імунологія має найважливіше значення при алергічних захворюваннях, аутоімунних процесах, трансплантації, зокрема  переливання крові та процесах старіння організму. Знання головних морфологічних особливостей органів кровотворення та імунного захисту створює підґрунтя для здобування необхідних знань та навичок у майбутніх лікарів  та формує клінічне мислення щодо діагностичного пошуку в практичній діяльності майбутніх фахівців.

Під час лекції було використано проблемні методи навчання, зокрема вирішення ситуаційних проблемних завдань  з бази тестів КРОК 1. Значна увага була приділена методам візуалізації навчальної інформації: були використані навчальні відео з демонстрацією морфологічних особливостей паренхіми органів кровотворення та імунного захисту, слайди з мікрофотографіями зрізів паренхіми органів, зафарбованими за різними методиками. Такі методи активізують діяльність здобувачів освіти, покращують розуміння та запам’ятовування навчального матеріалу, що є необхідним для розвитку аналітичних здібностей майбутніх лікарів та їх клінічного мислення.