Вакцинація від COVID-19

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

Сьогодні Черкаська медична академія долучилася до кампанії імунопрофілактики від COVID-19. Загалом вакцинувалися 60 співробітників закладу.

«Ми – медичні працівники, – сказала ректор академії Інна Яківна Губенко, – і тому прекрасно розуміємо, що одним із найдієвіших методів захисту від COVID-19 є вакцинація. Вона є фактором переривання поширення збудника і захворювання на COVID-19. Викладачі академії проводять заняття в лікувальних закладах, ведуть прийом хворих, частина студентів також працюють, тому ризик передачі інфекції маємо досить високий».

Проректор з науково-методичної роботи, інфекціоніст за фахом, Олександра Теодорівна Шевченко додала, що в академії здійснюється цілий комплекс протиепідемічних заходів для попередження передачі коронавірусної інфекції серед студентів, викладачів і співробітників.

Відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити безпечні умови праці для працівників. У свою чергу працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання роботи.

Також продовжує свою роботу створений на базі академії тренінговий центр для мобільних бригад щодо правил організації і техніки проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, а також щодо навичок надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій / ускладнень. Навчання проходять лікарі та медичні сестри з Черкас та різних районів Черкащини. А щеплення співробітникам навчального закладу проводила бригада, яка вже раніше пройшла навчання саме в академії.