Україна понад усе!

розміщено в: Події | 0

22-23 вересня 2016 року у Черкаському медичному коледжі відбулася Всеукраїнська студентська конференція «Україна понад усе».
Співорганізаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» та Черкаський медичний коледж.
До коледжу з’їхалися студенти та викладачі з 55 вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів з усіх регіонів України.
Від імені студентів та викладачів коледжу гостей привітала директор Черкаського медичного коледжу, к.мед.н, доцент, заслужений лікар України І.Я.Губенко.
В урочистому відкритті конференції взяли участь Т.І.Чернишенко – директор ДУ «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України», начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА М.В.Лобас, В.В.Лепський – головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», І.А.Фесун – начальник навчально-тренувального центру КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської обласної ради. Від викладачів та випускників коледжу-учасників АТО виступив завідувач практики і випускник коледжу Р.І.Грабар.
Протягом пленарного засідання студенти ділилися досвідом волонтерської діяльності, представляли результати науково-дослідницької та пошукової роботи, розкривали героїчні сторінки минулого та сучасного своїх регіонів. Багато доповідей, присвячених трагічним подіям на Сході України, викликали сльози на очах слухачів.
Для гостей студенти коледжу показали флеш-моб «Україна – це ми», який з вітальним словом відкрив голова Черкаської обласної ради О.І.Вельбівець, підкресливши важливість тематики конференції та необхідність діалогу між студентством усієї країни.
Студенти коледжу також продемонстрували надання екстреної медичної допомоги в надзвичайній ситуації за участю співробітників КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської обласної ради. Ситуацію та дії студентів проаналізував головний лікар центру В.І.Свириденко.
Перший день конференції завершився подарунком для студентів-учасників конференції від студентського самоврядування Черкаського медичного коледжу – концертом гурту «Океан Ельзи».
23 вересня гості змогли відвідати святе для кожного українця місце – могилу Тараса Шевченка у Каневі. На Тарасовій горі, біля пам’ятника Т.Г.Шевченку студенти коледжу представили літературно-музичну композицію з декламуванням віршів Шевченка різними мовами та власних поезій про Великого Кобзаря. У проведенні композиції взяв участь Я.М.Литвин – старший науковий співробітник музею однієї книги – «Кобзаря» Т.Г Шевченка.
Перед учасниками виступили І.Я.Губенко, Т.І.Чернишенко, М.В.Піняк – Генеральний директор Шевченківського національного заповідника та його заступник І.Д.Ліховий.
Студенти коледжу та учасники конференції поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку.
На Канівській горі кожен учасник отримав сертифікат та сувеніри з символікою конференції, збірник матеріалів конференції.
На згадку про незабутні хвилини на святій Канівській землі учасники конференції з сертифікатами сфотографувалися біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.
Заходи закінчилися екскурсією по Шевченківському національному заповіднику (м.Канів).