Участь в івенті до Дня ментального здоров’я

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

10 жовтня 2023 року студенти та викладачі академії взяли участь у вуличному івенті, приуроченому до Дня ментального здоров’я «Стежка ментального здоров’я».

Мета заходу – привернути увагу кожної людини до важливості психічного здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.

Перед учасниками заходу виступила Перший заступник Голови Черкаської обласної військової адміністрації Наталія Миколаївна Кравченко. Вона зазначила, що українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті, бо не лише для нас, але і для всього світу наші люди – це приклад незламності та оптимізму. Наталія Кравченко наголосила, що спільною метою усіх інституцій є застосування усіх каналів комунікації та донесення інформації до всіх. За оцінками фахівців, більшість людей, близько 80% можуть самостійно позбутись тривожних розладів та проявів стресу, якщо опанують навички самодопомоги. Люди мають знати про таку можливість як це зробити. Це елемент державної політики, прояв турботи та відповідальності. Ми маємо ділитися інформацією вчасно та в доступній формі – саме така мета сьогоднішнього заходу спільно з нашими соціальними партнерами.

Регіональний координатор Всеукраїнської Програма ментального здоров’я Вікторія Шепіль зазначила: «Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе».

Активності цього дня ініційовані та відбуваються у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.