ОБЕРЕЖНО,КІР!

размещено в: Оголошення | 0

Епідемія кору триває. За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 5-го тижня 2019 р. на кір захворіло 3 379 людей – 1 499 дорослих та 1 880 дітей.

В минулому році статистика зафіксувала 16 смертей. Кількість захворілих – понад 45 тисяч. В Черкаській області з початку 2019 року зареєстровано 88 випадків кору, 40 з яких – діти. Захворювання фіксувалися на 17 адміністративних територіях області.

Щеплення – єдиний надійний захист від кору. Щоби надійно захистити дітей від хвороби, надзвичайно важливо, щоби всі вони отримали другу дозу вакцини від кору вчасно. Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей за Календарем щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація забезпечує захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні чи тимчасові протипоказання – завдяки колективному імунітету (коли як мінімум 95% населення навколо них – вакциновані).

Усі регіони забезпечені вакцинами проти кору, паротиту і краснухи виробництва Бельгії та США.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Сприйнятливість до кору абсолютна. Особливістю  вірусу є надзвичайна агресивність. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Хоча кір відноситься до дитячих інфекційних хвороб, останнім часом спостерігається тенденція переміщення захворюваності на більш старші вікові групи, в яких вона має тяжкий перебіг  з ускладненнями.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

За матеріалами офіційного сайту МОЗ України та сайту Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА

http://moz.gov.ua/article/news/ponad-15-tisjach-ukrainciv-zahvorili-na-kir-v-sichni-2019-lishe-vakcinacija-zupinit-rozpovsjudzhennja-zahvorjuvannja-

http://www.zdrav.ck.ua/uk/content/ne-zahvority-na-kir