ОБЕРЕЖНО! ДИФТЕРІЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

размещено в: Оголошення | 0

В Україну прийшла дифтерія. У Києві захворювання на дифтерію підтвердилиу 9-річного школяра та 33-річної жінки, 15 випадків дифтерії зафіксували в Ужгороді, 1 випадок у Тернопільській області. За даними МОЗ, лише 70% дітей і значно менше дорослих вакциновані від дифтерії та правця в Україні. Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем. Джерело інфекції – хвора людина або носій коринебактерії, який виділяє токсигенні штами збудника. Дифтерія передається повітряно- крапельним шляхом, також можна заразитися через предмети побуту (посуд, іграшки). Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Хворіють на дифтерію не щеплені або невірно щеплені особи. Перебіг захворювання залежить від поширення токсину, ступеня токсикозу, перекриття дихальних шляхів, ускладнень та супутніх хвороб. Серед основних симптомів:

  • біль у горлі;
  • підвищена температура, лихоманка;
  • набряк слизової оболонки ротоглотки;
  • наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу;
  • набряк шиї;
  • збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
  • Як видно, клінічні прояви дуже нагадують ангіну. Тому самотужки поставити діагноз неможливо. Ускладнення повязані з наявністю токсина у крові. Вони можуть включати: блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, ураження нирок, дихальну недостатність або пневмонію. Лікування дифтерії проводять виключно в умовах інфекційного стаціонару. Ні в якому разі не можна намагатися лікувати її вдома самотужки – це може призвести до летальних наслідків. Під час лікування пацієнту вводять антитоксичну протидифтерійну сироватку.

    Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та правця і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. Вакцини проти дифтерії та правцю вводять вперше у дитячому віці – діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років. Проте імунітет проти них не зберігається на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Вакцинацію в комунальних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно. У місті Черкаси є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Приєднуємося до рекомендацій профільного міністерства і бажаємо вам здоров’я!