8 жовтня 2022 року – Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

розміщено в: Без рубрики, Події | 0

8 жовтня 2022 року – Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги заснований у 2005 році та відзначається кожну другу суботу жовтня. Це щорічний єдиний день дій, спрямований на відзначення та підтримку хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі.

Паліативна допомога – це комплекс заходів спрямованих на покращення якості життя пацієнта з захворюваннями, що обмежують життя, або з захворюваннями, що загрожують життю, відповідно до критеріїв визначення пацієнта, що потребує паліативної допомоги, шляхом запобігання та полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань і допомоги членам його сім’ї, іншим особам, що здійснюють за ним догляд.

Щороку Всесвітній альянс паліативної допомоги обирає тему Дня, щоби підкреслити той аспект паліативної допомоги, про який люди можуть не знати або який має відношення до поточних подій, щоби поділитися своїм життєвим досвідом горя і втрати.

Тема Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги – 2022: зцілення сердець і спільнот.

Досвід горя та потреба в зціленні об’єднують людей усього світу. Понад 6 мільйонів смертей на планеті під час пандемії COVID-19 призвели до величезного навантаження на системи охорони здоров’я та безпрецедентного горя та страждань для медичних працівників і осіб, які доглядають за безнадійно хворими пацієнтами.

Конфлікти та війни в усьому світі демонструють необхідність більшого визнання важливості паліативної допомоги, а також важливої ролі спільнот у підтримці тих, хто втратив близьких та рідних.

На сьогодні:

  • 76% людей, які потребують хоспісної та паліативної допомоги, перебувають у країнах, що розвиваються;
  • 57 мільйонів потребують паліативної допомоги, з них – 25 мільйонів наприкінці життя щороку;
  • 18 мільйонів щороку вмирають від неконтрольованого болю та страждань.

В рамках Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги викладачами циклової комісії фахових медсестринських дисциплін проведені інформаційні онлайн години для майбутніх фельдшерів та медичних сестер, де були розглянуті актуальні питання здійснення паліативної опіки та ролі медичних фахівців у забезпеченні якісного та гідного життя невиліковно хворих пацієнтів.